Hizmetlerimiz

Kurumsal Danışmanlık

Hizmetlerimiz

kurumsal.jpg

Kurumsal Danışmanlık

Okul, çocuklar için yeni bir sosyal ortamdır Çocuğun bu ortama uyumu, aileden kazandığı iletişim becerileri ve ilişki biçimlerini kullanmasıyla mümkündür. Çocuğa anaokulu döneminde ve daha öncesinde kendi ayakları üzerinde durabilme yeteneğinin verilmiş olması çocuğun okula uyumunu kolaylaştıracaktır.

Sınavlar yaklaştıkça, sınav öncesinde öğrencilerin üzerinde büyük bir yük vardır. Artık dersler birikip ağırlaşmıştır ve beklentiler yüksektir. Nasıl başaracağını da bilinememektedir. Bu gerilim içerisinde genç çoğu zaman karamsar duygular içerisine düşer, ümidini yitirir hatta vazgeçer.

Stres, kişinin baş etme yeteneğini aşan yada zorlayan bir durum algılandığında ortaya çıkan otomatik tepkidir. Bu tepkiler kişinin kontrolünde değildir. ancak kişi bu durumlarla baş etmeyi öğrenebilir. Bireyin baş etme yeteneği, olayın üstesinden gelecek düzeyde olursa kişi kendini stresten uzak tutabilir. Ancak olayın gerektirdikleri, kişinin baş etme kaynaklarından daha ağır ise, bir dengesizlik oluşur. “savaşma yada kaçma” tepkisi ortaya çıkar.

logo.png

Rahime Hatun Mh 9077. Sk
Keskin Office No: 6-8
Osmaniye 
bilgi@katarsis.net
+90 532 363 33 33

BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize abone olarak gelişmelerden, toplantı ve seminerlerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Katarsis Terapi Merkezi.

Tasarım Aventek Bilişim Hizmetleri tarafından yapılmıştır.

+90 532 363 33 33Rahime Hatun Mh 9077. Sk No: 6 Osmaniye